Psychoterapia

Gabinet Psychoterapii i Rozwoju Osobistego w Poznaniu jest miejscem, w którym uzyskasz profesjonalną pomoc psychologiczną i psychoterapię a także ofertę treningową. Pracuję z osobami dorosłymi i młodzieżą.

Znajdą tu dla siebie miejsce osoby, które:

Warto wiedzieć:

Konsultacja psychoterapeutyczna to zwykle pierwsze spotkanie z terapeutą. W tym czasie określane są trudności i problemy Klienta, a terapeuta proponuje adekwatne do nich formy pomocy. Konsultacja zwykle kończy się zawarciem kontraktu terapeutycznego zawierającego zasady pracy oraz cele.

Psychoterapia długoterminowa daje szansę na zmianę, czy też poszerzenie możliwości Klienta przez przepracowanie wewnętrznych konfliktów, schematów i przekroczenie innych ograniczeń w drodze do szczęśliwego i satysfakcjonującego życia. Wymaga czasu i zaangażowania, trwa od 6 miesięcy do kilku lat.

Psychoterapia krótkoterminowa skoncentrowana na konkretnym celu, aktualnej sytuacji; bazuje na aktualnych zasobach Klienta, a także dostarcza narzędzi w celu poradzenia sobie z określoną sytuacją czy problemem. Trwa do 20 sesji.

Psychoterapia par jest nastawiona na znalezienie drogi do komunikowania się wprost z szacunkiem dla drugiej strony. Pozwala lepiej zrozumieć się partnerom, a także wychodzić z utartych ról czy gier życiowych.

Psychoedukacja dostarcza wiedzy oraz umiejętności w obszarach ważnych dla Klienta. Może dotyczyć niepokojących sytuacji, problemów z komunikacją, radzenia sobie ze stresem, itp. Zazwyczaj ogranicza się do 5 spotkań.

Interwencja w kryzysie to forma pomocy dla osób, które na skutek nagłego i emocjonalnie trudnego zdarzenia przeżywają ogromny stres i trudności w samodzielnym funkcjonowaniu, nie radzą sobie z poczuciem utraty kontroli, bądź bezradnością. Spotkania mają na celu udzielenie wsparcia zaraz po wystąpieniu sytuacji trudnej oraz poszukania wskazówek co do możliwości dalszego postępowania i terapii. Interwencja trwa do kilku spotkań, które mają charakter aktywnej i dyrektywnej pomocy ze strony terapeuty.

Sylwia Fajkowska - Psycholog, Terapeuta, Superwizor - logo

Witryna ta wykorzystuje pliki cookies do prawidłowego działania strony. Korzystając z formularza kontaktowego zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu kontaktu zwrotnego.

Polityka prywatności